Amerikas burma

Amerikas Burma-Amerikas Burmas šķirnes kaķi parādījās pagājušajā gadsimtā Amerikas Savienotajās Valstīs, selekcionāri Taizemes vara kaķi krustoja ar Siāmas kaķi. Ar atlases palīdzību ir izrādījušies pārsteidzoši skaisti īsspalvaini dzīvnieki.

Jāatzīmē, ka Burmas šķirnei ir vairākas pasugas, no kurām slavenākās ir Amerikas un Eiropas. Amerikas un Eiropas burmām pastāv 6 atšķirības-acu forma ,ausu forma ,galvas forma ,ekstremitātes ,teoloģija ,krāsu skaits.Burmas šķirnes priekšteči dzīvoja Birmā un Taizemē. Burmas kaķi tika turēti tempļos un tika uzskatīti par mirušo mūku reinkarnētajām dvēselēm. Burmas kaķi Eiropā ieradās tikai 20. gadsimta sākumā. Laosungas klostera kalpi diviem eiropiešiem uzdāvināja vairākus kaķus, tāpēc dzīvnieki nokļuva Francijā. Tiek uzskatīts, ka visi Burmas kaķi ir vara kaķa skaistuļu pēcteči, kurus ziedojuši mūki.

1930. gadā viņam dāvinātais kaķis, kas atvests no austrumiem, pārsteidza ārstu tik ļoti, ka viņš savienoja selekcionārus, kuri līdz 1934. gadam varēja uzrādīt pirmos jaunās šķirnes dzīvniekus, un 1936. gadā šķirne saņēma oficiālu statusu. Kaķi popularitāti ieguva gandrīz pilnīgi visur. 1949. gadā vairāki amerikāņu burmas kaķi tika eksportēti uz Angliju, tie radīja Eiropas līnijas attīstību.

Mūsdienās amerikāņu un Eiropas burmas atšķiras pēc izskata, taču katram šīs šķirnes kaķim ir neparasti skaists kažoks. Burmām ir īss, neparasti mīksts zīdains kažoks. Tam praktiski nav pavilnas un tas cieši pieguļ ķermenim. Šīs šķirnes dzīvnieku krāsa ir atšķirīga, taču tā vienmēr ir oriģināla un neparasti pievilcīga. Burmas ir inteliģenti kaķi, viņi labi saprot cilvēkus un ir viegli apmācāmi. Saziņā jūs jūtat, ka dzīvnieks patiešām zina, par ko ir runa. Turklāt pats kaķis nav pretī “sarunai” ar cilvēkiem, viņiem ir zema balss atbildot, viņa ar aizvērtu muti izdara skaņas.Burmas var iemācīt spēlēt bumbu, nest lietas, pavadīt īpašniekus pastaigā un daudzus citus trikus. Dedzīgs prāts un neparasta rotaļīgums liek viņiem interesēties par mācīšanos. Starp citu, rotaļīguma dēļ kaķēni un pat pieaudzis kaķis var apgriezt māju otrādi, jums nevajadzētu viņus par to rāt, kaut kur ir jāizmanto enerģiju, kas uzkrājas šajos dzīvniekos.Burmas kaķi neticami pieķeras savam saimniekam un ģimenei, kurā tie dzīvo. Šīs īpašības dēļ viņi tiek uzskatīti, ka viņi ir kā”sunīši” ar raksturu. Viņi ir labestīgi, mierīgi, pie viņiem var atstāt mazus bērnus, burmas labprāt par viņiem rūpēsies.Burmas nevajadzētu mazgāt, dzīvnieki ir ļoti tīri. Visu, kas nepieciešams higiēnai, viņi darīs paši. Labāk uzmanību veltīt aktīvām spēlēm.Burmas kaķu ēdienam jābūt līdzsvarotam, tas palīdzēs saglabāt muskuļu masu formā, un kažokam būs unikāls spīdums.